تبلیغات
افق مهر - الاغ دموکرات‌ها و فیل جمهوری خواهان از کجا آمده است؟
الاغ دموکرات‌ها و فیل جمهوری خواهان از کجا آمده است؟
نظرات : نظر

به گزارش  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پایگاه روسیا الیوم نوشت این داستان متعلق به 15 ژانویه سال 1870 میلادی است، وقتی که یک الاغ سیاه رنگ توسط توماس ناست، کاریکاتوریست آمریکایی، در هفته نامه هاربر به عنوان سمبل حزب دمکرات ترسیم شد. ناست در این کاریکاتور، الاغی را به تصویر کشیده بود که به شیر مرده ای لگد می زند. این در واقع یک تفسیر تند سیاسی دربارۀ رفتار مطبوعات دموکرات ها بود که پس از مرگ وزیر جنگ جمهوری خواه دولت آبراهام لینکلن به او حمله و توهین کردند. ناست در این کاریکاتور نوشت که الاغ زنده به شیر مرده لگد می زند، این در واقع یک ضرب المثل انگلیسی است که می گوید الاغ زنده بهتر از شیر مرده است.   ناست، همچنین روز 7 نوامبر 1874، 3 روز پس از پیروزی قاطع دمکرات ها در مجلس نمایندگان که برای اولین بار از اتمام جنگ داخلی بود، در همین مجله کاریکاتور یک فیل را ترسیم کرد. او که خود جمهوری خواه بود با این کاریکاتور، همکارانش را در این حزب مسخره کرد. ناست فیلی ترسیم کرده بود که برای فرار از الاغ دموکرات ها که پوست شیر مرده را به تن کرده و با لگد به فیل حمله می کند، حفری ای در زمین حفر می کند. این بار، الاغ، به روزنامه نیویورک هرالد اشاره داشت که هجدهمین رییس جمهور آمریکا، ژنرال اولس گرانت، را به شکل جولیوس سزار معاصر به تصویر کشیده بود؛ زیرا گرانت برای سومین دورۀ ریاست جمهوری خود تلاش می کرد.الاغ دموکرات‌ها و فیل جمهوری خواهان از کجا آمده است؟
گرانت که از شیفتگان نوآوری های ناست بود، پس از پیروزی در انتخابات 1868 گفت: «دو موضوع به من کمک کرد، شمشیر شیریدان (از ژنرال های دوران جنگ داخلی آمریکا) و قلم توماس ناست».
ناست در سال های بعد تصاویر دیگری دربارۀ داستان الاغ و فیل ترسیم و کمک کرد که آن دو به سمبل های معروف آمریکا و رقبای سیاسی ابدی این کشور تبدیل شدند.
دموکرات ها به الاغی که جمهوری خواهان به آنان هدیه دادند، افتخار می کنند اما تا کنون آن را به شعار رسمی حزب تبدیل نکرده اند.
منبع: العالم

ادامه مطلب...
نویسنده :
تاریخ : چهارشنبه 19 آبان 1395
زمان : 10:55 ق.ظ


مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
Design By : Ashoora.ir


کل بازدید:
بازدید امروز:
بازدید این ماه:
تعداد نویسندگان:
تعداد کل پست ها:
آخرین بروز رسانی:

دانشنامه عاشورا

روزشمار محرم عاشورا


حدیث موضوعی

Online User 

پایگاه جامع عاشورا