تبلیغات
افق مهر - مقامات‌ روسی‌ علل‌خروج‌ نیرو از سوریه‌ را تشریح‌ کردند
مقامات‌ روسی‌ علل‌خروج‌ نیرو از سوریه‌ را تشریح‌ کردند
نظرات : نظر

"خیبرآنلاین" - سخنگوی کرملین اعلام کرد که تصمیم خروج نیروهای اصلی روسیه از سوریه برای تحت فشار قرار دادن بشار اسد رئیس جمهور روسیه نیست.

به گزارش العالم به نقل از روسیا الیوم "دیمیتری بیسکوف" روز سه شنبه در پاسخ به این سؤال که آیا این تصمیم ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به دلیل نارضایتی وی از مواضع رئیس جمهور سوریه است، گفت: نه اینگونه نیست.
وی افزود: این تصمیم از سوی رئیس جمهور و فرمانده کل نیروهای مسلح بر اساس نتایج عملکرد نیروهای روسیه در سوریه گرفته شده است.

بیسکوف خاطرنشان کرد: پوتین پس از بررسی این نتایج که حاکی از تحقق مأموریتهای اصلی در سوریه است، این تصمیم را اتخاذ کرد.

بیسکوف گفت: این موضوع در مذاکرات با سران کشورهای دیگر مطرح نبود، بلکه خود پوتین به تنهایی این تصمیم را اتخاذ کرد.

وی تأکید کرد که بخشی از نیروهای روس در پایگاه های حمیمیم و طرطوس باقی می مانند، ولی خبرنگاران می توانند برای سؤال درخصوص برنامه مستشاران نظامی و سامانه اس 400 و همچنین احتمال از سرگیری عملیات در سوریه به وزارت دفاع روسیه مراجعه کنند.

بیسکوف اظهار داشت: مأموریت اصلی روسیه در سوریه اکنون همکاری فعالانه در فرایند مسالمت آمیز است.

همچنین، عضو کمیسیون دفاعی پارلمان روسیه گفت: مسکو با تصمیم خروج نیروهای نظامی اساسی خود از سوریه، به شایعات درباره حضور طولانی مدت در این کشور پایان داد.

"سرگئی جیگارف" نایب رئیس اول کمیسیون دفاعی پارلمان روسیه، خاطرنشان کرد: ما با اینکار به همه شایعات مبنی بر اینکه مدتی طولانی در سوریه باقی خواهیم ماند یا برای عملیاتی زمینی آماده می شویم، پایان دادیم.

وی افزود: ما نشان دادیم که قادر هستیم در صورت لزوم، هرگونه تجهیزات نظامی را در مدتی اندک خواه از طریق هوا یا دریا مستقر کنیم. به طور قطع، در عملیات جنگی شرکت خواهیم کرد... بازگشت در صورت لزوم، دشوار نیست.

ایگور لیبیدف نائب رئیس مجلس دومای روسیه نیز اظهار داشت: تصمیم به خارج کردن نیروهای هوایی روسیه از سوریه تاکیدی بر التزام مسکو به مواضع خودش است و اینکه نمی خواهد بعد از اجرای ماموریت خود، در آنجا مدتی طولانی بماند.

وی تأکید کرد: این گام روسیه باید بار دیگر دشمنان و هم پیمانان ما را در جهان و در غرب و پیش از هر چیز در اروپا و آمریکا متقاعد کند که روسیه همواره به وعده های خود متعهد است.

لیبیدف گفت: مسیر مذاکره سیاسی بین دولت سوریه و معارضان با مشارکت روسیه و کشورهای غربی دیگر هم اکنون مهمترین موضوع است.

ادامه مطلب...
نویسنده :
تاریخ : سه شنبه 25 اسفند 1394
زمان : 09:01 ب.ظ


مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
Design By : Ashoora.ir


کل بازدید:
بازدید امروز:
بازدید این ماه:
تعداد نویسندگان:
تعداد کل پست ها:
آخرین بروز رسانی:

دانشنامه عاشورا

روزشمار محرم عاشورا


حدیث موضوعی

Online User 

پایگاه جامع عاشورا